Skip to content

Aktivity

Nejsilnější zážitky nechá v člověku cestování, při kterém se pohybuje vlastní silou

Na přátele, zážitky a oslavy nemíváme v životě moc času. U nás to můžete změnit.

Pokud si chcete své přátele a blízké skutečně užít, vezměte je sebou k nám. Můžete pro ně připravit aktivity na každý den ať už na kole, pěšky nebo autem.

Hrad Švecburg

Hrad Švecburg je od nás vzdálen 5 km a za sebou nemá téměř žádnou historii, protože jeho první zmínka je z roku 2007. Nachází se v lesíku u Kváskovic, v okrese Strakonice. Hrad má dvě věže a k nim přilehlé dvě místnosti malých rozměrů, hrad si postavil pan Jan Švec, povoláním zedník.

Hrad je postaven z kamenů, které se panu Švecovi a jeho přátelům podařilo sesbírat na okolních polích. Je tu také kamenný přístřešek s lavičkou, výklenková kaplička sv. Huberta a část hradeb.

Jméno dali hradu obyvatelé obce. Hrad je celoročně otevřený a návštěvníci si ho mohou volně projít a prohlédnout.

Odkaz na mapách je ZDEHrad Švecburg

Přírodní koupaliště Strakonice

Pokud máte rádi osvěžení v přírodním koupališti, zařaďte si tuto 10 kilometrů vzdálenou aktivitu do vašeho plánu cesty. Krásné a udržované místo, kde naberete síly na další část vaší cesty. 

Odkaz na mapách je ZDEZDE: 

Hoštice

Slunce, Seno, …. Hoštice. Ano, správně, je to ta slavná vesnice z trilogie Zdeňka Trošky. A je vzdálená od našeho Chateau jen 5 km. Sami budete překvapeni, jaká kouzla dokáže filmová kamera, až budete srovnávat záběry z filmu s realitou. 

Hrad Helfenburk

https://www.helfenburk.com 

Zřícenina hradu ze 14. století je vzdálena 14 kilometrů od Chateau v okrese Strakonice. Nachází se v katastrálním území obce Krajníčko na skalnatém vrchu Malošín v nadmořské výšce 683 metrů. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka.

Odkaz na mapách je ZDEZDE

Ekoagrofarma Hájná Hora

https://ekoagrofarma.cz

Ekoagrofarma Hájná Hora je od Chateau vzdálená 28 km a byla založena v roce 2009 a zaměřuje se na chov masného skotu plemene Limousine a koní, a to ekologickým způsobem. Kromě 20 krav a jednoho býka tady mají samozřejmě koníky, ale také kamerunské ovce, králíky, drůbež, psy a kočky.

Na farmě nabízí ustájení koní a výcvik pro úplné začátečníky i pokročilé jezdce, v létě se tady pořádají dětské tábory. Kdo chce, může si vyjet na koni také do místní nádherné přírody, děti se mohou povozit i na jízdárně.

Rumové a Vinné degustace

Další zajímavou zastávkou, 4 kilometry vzdálenou od Chteau, pro vás může být Vino Impression Libora Staňka. Zkušeného a certifikovaného someliéra. 

Odkaz na mapách je ZDE:ZDE

Máte nějaké dotazy?